logo
Çağrı Merkezi;
+90 (212) 535-7264
Bize Yazın;
iletisim@teknikfotokopi.com

Chromebook Satışları Macbook Satışlarını Geçti!

Dünya'nın en büyük teknoloji şirketlerinden Google veApple arasında yeni bir gelişme yaşandı. Google'ın özellikle öğrenci bilgisayarı olarak adlandırılan ChromeOS işletim sistemiyle çalışan Chromebookları, Apple'ınMacbook satışlarını Amerika Birleşik Devletleri'ndegeçmeyi başardı. Bu durum birçok kişi tarafından başarı gibi görünse de, olayın aslı pek de öyle değil.

IDC'nin yaptığı bir analize göre 2016 yılının ilk çeyreğinde ABD'de Macbook satışları Chromebook satışlarının gerisinde kaldı. Cihazların satışlarıyla ilgili net bir rakam paylaşılmasa da Apple'ın bu dört ay içinde yaklaşık 1.7 milyon Macbook sattığı söyleniyor. Bu bilgiye dayanarak Chromebook satışlarının 2 milyona yaklaştığı tahmin ediliyor.Satış adeti olarak baktığımızda Chromebook'un Macbook'tan daha fazla sattığını görebiliyoruz. Ancak bu iki cihazlar neredeyse kıyaslanamayacak kadar farklı fiyat segmentlerinde. Chromebooklarnormal dizüstülere göre çok daha uygun fiyatlı olurken Macbooklar standart bir dizüstünden çok daha yüksek bedellerle satılıyor. Yani bu durumda Chromebookların fiyatı Macbooklara göre çok daha düşük olduğu için Chromebook satışlarının Macbook satışlarını adet olarak geçmemesi esas şaşırtıcı durum olurdu.
 

 Chromebook satışları daha da uçacak!

Hazır Chromebook konusuna değinmişken bir konudan daha bahsetmemiz gerekiyor. Google, bu yıl düzenlediği Google I/O 2016 etkinliğinde Chromebooklarda artık Android uygulamalarının da çalışacağını belirtti. Bu nedenle Android uygulamalarını dizüstünde uygun fiyatla kullanmak isteyen kişilerin birincil tercihi çok yüksek ihitmalle Chromebooklar olacaktır. Bu da şüphesiz Chromebook satışlarına doğrudan yansıyabilir.

kiralık fotokopi, kiralık fotokopi makinesi, fotokopi makinesi kiralama

fotokopi kiralama, kiralık fotokopi makinası, fotokopi makinası kiralama

Adalar Arnavutköy Ataşehir Avcılar Bağcılar Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beykoz BeylikdüzüBeyoğlu Büyükçekmece Çatalca Çekmeköy Esenler Esenyurt Eyüp Fatih Gaziosmanpaşa Güngören KadıköyKâğıthane Kartal Küçükçekmece Maltepe Pendik Sancaktepe Sarıyer Silivri Sultanbeyli Sultangazi Şile ŞişliTuzla Ümraniye  Üsküdar Zeytinburnu Üsküdar Ümraniye Bahçelievler Maslak Taksim Kasımpaşa İSTANBUL Mega Center Mecidiyeköy Ulus Etiler