logo
Çağrı Merkezi;
+90 (212) 535-7264
Bize Yazın;
iletisim@teknikfotokopi.com

Google ın yeni akıllı saatleri için geri sayım başladı

Akıllı saatler açısından durgun bir dönem geçirdiğimizi söylesek yanlış olmaz sanırım. Apple Watch 2’nin ayak seslerinin duyulmaya başladığı dönemde Android Wear’lı cihazlar tarafında ses getiren bir isimle karşılaşmıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda kendi akıllı telefonunu üreteceği yönünde iddialar ayyuka çıkan Google, şimdi de kendi akıllı saatini geliştirmek için kolları sıvamışa benziyor.

Google’ın bu saatleri tamamen kendi mi üreteceği yoksa Nexus cihazlar gibi 3. parti bir şirketle mi ortaklığa gideceği net olarak bilinmese de iddia konusu olan iki akıllı saatin özellikleri dikkat çekici. Buna göre Angelfish ve Swordfish kod adlı iki ayrı akıllı saat bulunuyor. Büyük ekranlı olan Angelfish’in 14 milimetre kalınlığında 43.5 milimetre çapında olduğu belirtiliyor. Bu haliyle Moto 360 ve LG Urbane’den daha küçük olması beklenen cihazın GPS ve LTE özelliklerini bünyesinde barındıracak olan cihazın spor bir tarzda olacağı söyleniyor.

Angelfish’e göre daha küçük olan Swordfish’in Pebble Time Round’a benzediği iddia ediliyor. Yalnızca 10 milimetre kalınlığında ve 42 milimetre çapında olacağı söylenen cihazın tıpkı Angelfish gibi yuvarlak formda olacağı belirtiliyor. Google’ın kolayca değiştirilebilen MODE kayışlarının Swordfish’te kullanılabileceği ancak Angelfish’te kullanılamayacağı da ilginç bir iddia olarak karşımıza çıkıyor. Google’ın söz konusu akıllı saatlerinin ne zaman piyasaya sürüleceği gibi detaylar henüz bilinmezliğini koruyor.